wtorek, 4 marca 2014

Promocja akcji na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

W dniach 28.02 - 3.03.2014 w Poznaniu odbywały się Targi Edukacyjne. Dwie wspaniałe osóbki z motylkowego wolontariatu - Basia i  Karolina, zorganizowały stoisko, gdzie naszą akcję, promowała sama szefowa, czyli Celinka (na zdjęciach rozpoznawalna po białym kołnierzyku).
Stoisko zaszczycił swą obecnością wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia....
... i Pierwsza Dama - pani Anna KomorowskaPierwsza Dama z uwagą ogląda poduszkę z żółwikiem - haftem Kolorowych Niteczek...


Celinka wspominała o nas - Kolorowych Niteczkach, które są z Nią i akcją od początku... Pan Wojewoda był z nas dumny, bo "Babiak to nasi, to Wielkopolska!"

Przy okazji zobaczcie jak wicewojewoda zmaga się z  trudną sztuką haftu krzyżykowego;) Brawo!


Muszę powiedzieć, że z kolei ja jestem dumna z władz naszego województwa... 
Celinka zajmuje się akcjami charytatywnymi już 10 lat, po raz pierwszy odwiedziła Wielkopolskę i u nas została dostrzeżona i nagrodzona Jej działalność:)Tu można zobaczyć relację z targów

Na zakończenie serdeczny apel :)

Już wcześniej pisałam, że Celinka to pomysłodawczyni i koordynatorka całej akcji - wyszywa hafciki, a także zbiera je od innych osób szyjących, organizuje spotkania szyciowe, na których z haftów i aplikacji powstają cudowne, kolorowe podusie, a potem przekazuje je chorym, niepełnosprawnym, osieroconym dzieciom. Taka podusia staje się przyjacielem dziecka, czymś co jest tylko jego, w co, w trudnych chwilach, może się wtulić, nawet wypłakać,  na moment zapomnieć o bólu, troskach i szarości codziennych dni. 
Oczywiście cała akcja nie ma wsparcia finansowego. Korzystamy z tego co przyślą nam nasi Aniołowie, a najczęściej kupujemy potrzebne materiały za własne pieniądze. 
I tu moja prośba - jeśli ktokolwiek z Was może wspomóc Celinkę materiałami potrzebnymi do szycia poduszek, bardzo proszę o kontakt  anian1212@gmail.com  lub po prostu o przesłanie ich na adres naszej szkoły(w pasku po lewej stronie) ... ja prześlę dalej. 
W imieniu moich Niteczek też mam prośbę - już od jakiegoś czasu nie mamy białej kanwy 14-nastki (taka jest potrzebna na poduszkowe hafciki). Gdyby Ktoś mógł nas wspomóc byłabym bardzo wdzięczna:)

Pozdrawiam:)

Brak komentarzy: